NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na církevní ZŠ ve Veselí nad Moravou se vracejí žáci i učitelé

By Publikováno 11. 6. 2020 Aktuality, Školy

Na konci května nastoupili do školy žáci 1. stupně. Všichni se těšili na spolužáky a paní učitelku. Společně si popovídali, sdělili si své zážitky a zahájili výuku.

V průběhu června se dostavili do školy i žáci 2. stupně, kteří se zúčastnili individuálních i skupinových vzdělávacích aktivit. Žáci 8. ročníku absolvovali online variantu programu Škola podnikání s JICem, který připravilo Jihomoravské inovační centrum Brno. Prostřednictvím programu se seznámili s tématem kariérní volby, zamysleli se nad svými talenty a silnými stránkami. Vyzkoušeli si práci podle podnikatelského plánu Lean Canvas a osvojili si tak první znalosti z oblasti podnikání.

Některé soutěže a olympiády proběhly prostřednictvím on-line soutěžního systému. Žáci 5. ročníku Josef Holomek, Petr Kebrle a Lukáš Šantavý se zúčastnili soutěže ve finanční gramotnosti a umístili se na skvělém 2. místě v celé ČR.

Žákyně 8. ročníku Elen Reimitzová a Lucie Urbančíková soutěžily v biologické olympiádě. V okresním kole obsadily 1. a 2. místo a v krajském kole se umístily na 5. a 7. místě.

Všem děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a města.