NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na Víkend otevřených zahrad zve okolí velehradské baziliky i kroměřížská Podzámka

od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Památky

Známé a vyhledávané, ale i neznámé a běžně uzavřené zahrady se o nadcházejícím víkendu otevřou při dalším ročníku akce „Víkend otevřených zahrad“. Zapojuje se do ní například Podzámecká zahrada v Kroměříži, klášterní zahrada na Velehradě nebo farní zahrada ve Slatinicích na Olomoucku.

Víkend otevřených zahrad otevírá běžně nepřístupné zahrady a těm ostatním dává novou dimenzi poznání a netradičních zážitků. Projekt nabírá na ohlasu a tradici v celé Evropě a stává se jedním z hlavních šiřitelů osvěty o klenotech zahradního umění. Obvyklou formou jsou komentované prohlídky doplněné dalším kulturním programem. (více zde)

Klášterní zahrada na Velehradě bude po oba dva dny otevřena mezi 9. a 17. hodinou a vždy ve 14.00 nabídne také komentovanou prohlídku – tu je třeba si předem rezervovat na místním infocentru. Vstup do zahrady je branou naproti morovému sloupu v ul. U Lípy, začátek komentované prohlídky u základů opatského domu za bazilikou.

Mezi doprovodné akce v Podzámecké zahradě v Kroměříži bude patřit například ukázka výsadby ornamentů nebo prezentace zahradní techniky. (více zde)

Na neděli pak připravila program i farní zahrada ve Slatinicích. (více zde)