NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Výročí svatého papeže Jana Pavla II. připomene výstava v katedrále

By Publikováno 18. 5. 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Olomouc – katedrála Mapa

Sté výročí narození sv. Jana Pavla II. a souběžné 25. výročí jeho návštěvy Olomouce připomene výstava v katedrále sv. Václava. Lidé si při ní od 21. května budou moci prohlédnout informační panely o životě světce, který dvakrát zavítal také na území olomoucké arcidiecéze.

Karol Wojtyła, jak znělo vlastní jméno papeže, přišel na svět v polských Wadowicích před sto lety, 18. května 1920. A jubilejní jsou také připomínky dvou jeho návštěv naší arcidiecéze: 18. dubna uplynulo třicet let od okamžiku, kdy se papež Jan Pavel II. v rámci své vůbec první cesty do postkomunistických zemí zastavil i na Velehradě, a 21. května si připomínáme pětadvacet let od návštěvy Olomouce, při níž papež mimo jiné svatořečil Jana Sarkandra a Zdislavu z Lemberka a také se setkal v mladými lidmi na Svatém Kopečku.

Výstava bude v katedrále k vidění až do Noci kostelů, která připadá na 12. června. Prohlížet si ji lze volně v otevírací dobu katedrály za dodržení aktuálních bezpečnostních předpisů: vstup je povolen jen s rouškou a lidé musejí zachovat odstup alespoň dva metry od ostatních osob s výjimkou členů vlastní rodiny. Výstavu připravilo Centrum pro kulturu ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Václava v Olomouci a Charitou Olomouc.