NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na památných místech Olomouce budou lidé prosit za bezpečí a ochranu

By Publikováno 13. 5. 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Olomouc – Dolní nám. Mapa

Za pokoj a bezpečí v naší zemi budou prosit účastníci duchovního setkání, které dnes odpoledne u mariánského sloupu na Dolním náměstí v Olomouci pořádá Hnutí obnovy duchovních tradic společně se svatomichalskou farností.

„Duchovním setkáním u mariánského sloupu chceme poděkovat za dar míru v zemi a svěřit město do ochrany Matce Boží k odvrácení hrozeb a nebezpečí v Evropě,“ shrnuje předseda hnutí P. Jiří Koníček. Modlitby na posvátných místech Olomouce se podle něj konají proto, že tato místa byla dějišti rozhodujících událostí. „Zde podstoupil mučednickou smrt sv. Jan Sarkander, který zastavil vpád vojska procesím s Nejsvětější svátostí. Na těchto místech si lidé vyprosili mimořádnou a zázračnou pomoc Panny Marie v době morové epidemie a posilu k obnově města zničeného švédským vojskem. Na poděkování za odvrácení morových epidemií a obnovu města Olomoučané zbudovali mariánský sloup v centru města na Horním a Dolním náměstí. Ne jako symbol vítězství, ale na poděkování za pomoc a ochranu v nejvyšší nouzi,“ říká kněz.

Na programu setkání, které se koná u při příležitosti jubilea 400 let od mučednické smrti sv. Jana Sarkandra a v den památky Panny Marie Fatimské, je modlitba u mariánského sloupu na Dolním náměstí a svěření města do ochrany Panny Marie, poté procesí do kaple sv. Jana Sarkandra s žehnáním k odvrácení pandemie a v kapli pak modlitba za mír a bezpečí.

Vzhledem k vládnímu nařízení o nouzovém stavu je omezeno shromáždění po skupinkách 10 osob a při zachování příslušného odstupu. Duchovně lze akci podpořit modlitbami v soukromí s využitím modliteb z příručky Duchovní setkání u mariánských sloupů v ČR.