NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

„Hodnoty v podnikání“: české podcasty, které posunou dál

By Publikováno 13. 5. 2020 Aktuality

Je možné propojit úspěšné podnikání s živou křesťanskou vírou? Vylučují se tyto dva světy, nebo je možné je integrovat? A jak konkrétně může Bůh požehnat vašemu profesnímu životu i skrze nezdary? Na tyto a další otázky odpovídají v nových podcastech sdružení KOMPAS Křesťanský podnikatel české osobnosti byznysového světa, pro které je křesťanství součástí každodenního života.

Od roku 2004, kdy spatřil světlo světa první podcast, nový audio způsob šíření informací, se tento formát stal populární alternativou k tradičnímu rozhlasovému vysílání. Výhodou podcastů je, že si na rozdíl od rozhlasu zcela určujete jejich obsah. Na své si tedy přijdou sportovní nadšenci, maminky na mateřské dovolené nebo třeba podnikatelé, pro které se podcasty zaměřené na rozvoj byznysu mohou stát zdrojem cenných informací.

V českém podcastovém spektru ovšem zcela chyběl prostor, kde by podnikatelé mohli načerpat nejen profesní know-how, ale také inspiraci od osobností, pro které se křesťanský přístup k životu stal zároveň klíčem k jejich podnikání. Lidé jako Jaroslava Valová, zakladatelka jedné z nejúspěšnějších českých firem SIKO, Adam Walach, spoluzakladatel společnosti Walmark, nebo řeholnice Vojtěcha Zikešová, která se spolusestrami z kongregace Neposkvrněného Početí Panny Marie již deset let provozuje populární olomouckou kavárnu Ode, se v podcastových rozhovorech dělí o svůj osobní duchovní život, jež významně ovlivňuje jejich byznys.

„99 % nových klientů získávám na základě referencí od těch stávajících. A s podcasty to vnímám podobně. Člověk od sdružení KOMPAS získá vlastně takovou referenci, že osoba, která k nám hovoří, je někdo, kdo má co předat a kdo mě může posunout dál, protože kromě podnikatelského ducha žije svou křesťanskou víru. V běžném provozu bych na vyhledávání podobných rozhovorů neměl čas. Největší přidanou hodnotu vnímám v autenticitě a osobní hloubce těchto sdělení,“ říká Pavel Obdržálek, pojišťovací makléř v EUVIN s.r.o.

Sdružení KOMPAS touží být skrze inspirativní podcasty nablízku všem podnikatelům, kteří chtějí být úspěšní a nerezignovat na hodnoty následovníků Ježíše Krista, jakými jsou služba druhým, poctivost, nesobeckost a solidarita s bližními. Až se po koronavirové krizi opět vrhnete do ruchu obchodních schůzek, nemusíte si pracovní cesty krátit pouze poslechem rádia. Pusťte si podcasty sdružení KOMPAS, které nesou přiléhavý název „Hodnoty v podnikání“ a nechejte se inspirovat v životě víry od křesťanů, jež jsou na podnikatelské cestě spolu s vámi.

Alžběta Kalábová, sdružení KOMPAS