NAVRCHOLU.cz

Noc kostelů také virtuálně: televize Noe propojí všechny diecéze

By Publikováno 12. 5. 2020 12 června, 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Aktuality Kalendář hlavní strana

Noc kostelů 2020 bude mít nový, virtuální prvek propojení: televize Noe bude živě přenášet dění ze všech osmi diecézi České republiky. Pomocí televizních kamer a přenosové techniky nás jednotliví moderátoři seznámí s tím, co je v daném místě zajímavé, a prostřednictvím přenosu budou vyzváni k interaktivitě i samotní diváci. Počítá se s propojením jednotlivých diecézních webových portálů a sociálních sítí.

Cílem projektu je rozšířit povědomí o sakrálních prostorech a aktivitách věřících k co nejširšímu počtu lidí. Ukázat, že kořeny, na kterých vyrůstají naše dějiny, jsou i dnes patrné, a že jednotlivá společenství církve v naší zemí žijí, jsou mladá a krásná.

Každá diecéze bude mít k prezentaci určenou stopáž vysílání třicet minut. Začátek přímého přenosu bude v 19.00, kdy se propojí moderátor studia s Arcidiecézí pražskou, v 19.30 následuje českobudějovická diecéze, 20.00 olomoucká arcidiecéze, 20.30 brněnská diecéze, 21.00 královéhradecká diecéze, 21.30 plzeňská diecéze, 22.00 litoměřická diecéze, 22.30 ostravsko-opavská diecéze. Přenos z Olomouce se bude odehrávat v kapli zasvěcené sv. Janu Sarkandrovi, od jehož mučednické smrti v březnu uplynulo 400 let.

Během celého čtyřhodinového přenosu budou moci televizní diváci na vysílání reagovat svými postřehy a odpovídat na soutěžní otázky. Vylosovaní výherci obdrží dárkové předměty prezentující danou diecézi – z Olomouce cenu věnovala Restaurace a pizzerie u Kristýna.

Zdroj: TV Noe