NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Charity vrátily zapůjčená vozidla

By Publikováno 12. 5. 2020 Aktuality, Charita

Odstraněním polepů ze dveří vozidel zn, ŠKODA, které prezentovaly projekt #SKODAAUTOpomaha společnosti ŠKODA AUTO DigiLab a její carsharingové platformy HoppyGo, byla dne 6. května, po téměř dvou měsících, ukončena bezplatná zápůjčka několika desítek vozidel, které pomáhaly Charitě ČR v náročném období pandemické krize.

Dvacet vozidel, kterými disponovaly Charity Arcidiecéze olomoucké, bylo za přítomnosti zástupce firmy ŠKODA AUTO DigiLab Tomáše Žídka a ředitele ACHO Václava Keprta vráceno a současně byla vyslovena slova díků za pomoc, která zajistila větší kapacitu jednotlivých Charit, zejména v rámci rozvozu nákupů potravin a léků nejohroženější skupině obyvatel, a to především seniorům a auta sloužila také pro distribuci ochranných prostředků a desinfekce.

V průběhu bezplatné zápůjčky najela vozidla v regionech Charit Arcidiecéze olomoucké téměř 22 tisíc kilometrů. V rámci takto uskutečněných cest byla poskytnuta pomoc více než třem tisícům lidí, kterým bylo rozvezeno téměř 800 obědů, bezmála 550 nákupů a takřka 22 tisíc roušek a respirátorů. V jednom případě zapůjčené vozidlo vyřešilo odstávku již značně opotřebeného vozidla, které dosloužilo.

Poděkování náleží nejen společnosti ŠKODA AUTO, ale také všem pracovníků Charity a dobrovolníkům, kteří pomocí zapůjčených vozidel pomáhali všem potřebným a zajišťovali další nutné provozní záležitosti i nad rámec svých běžných pracovních povinností. V této souvislosti je také nutno zmínit, že je celá řada dalších lidí i firem, kteří se podíleli na nezištné pomoci v různých jejich formách. Děkujeme všem, kteří přispěli do veřejné sbírky, kterou vyhlásila Charita ČR za účelem pomoci lidem, kteří se vlivem pandemie ocitli ve vážné životní situaci.

Veřejná sbírka „Na vlně pomoci proti bezmoci“: č. účtu 44665522/0800, variabilní symbol 90619, anebo sms na č. 87 777 ve tvaru
DMS CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90, případně DMS TRV CHARITAPOMOC 30, 60 nebo 90.

Dagmar Jurčíková, ACHO