NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Dobrovolnický portál ChciPomoct.cz vydává povzbuzující videa pro seniory

By Publikováno 7. 5. 2020 Aktuality

K překonání samoty a uzavřenosti v důsledku nouzového stavu nabízí portál ChciPomoct.cz starším občanům povzbuzující videa, aby je podpořil v současné složité situaci způsobené koronavirem. První díly „Jak přežít nesnadné časy“, „Naděje“ a „Tři zdroje životní rovnováhy“ jsou již nyní zveřejněné a zhlédnout je lze na tomto místě: chcipomoct.cz/videa-pro-seniory.html.

Videa budou postupně přibývat, je možné prohlédnout si je on-line přímo na této stránce anebo si je stáhnout na nějaký nosič a přehrát je na jiném počítači, přehrávači nebo na televizoru s USB vstupem. A pokud chybí vybavení pro přehrávání videa, je možné si povídání stáhnout ve zvukové podobě ve formátu MP3 a přehrát ho např. pomocí rozhlasu. Videa a odkazy na ně lze jakkoli používat pro rozmanité účely, např. při bohoslužbách, poselstvích apod. Všechna videa mají titulky a jsou tlumočené do znakového jazyka pro neslyšící.

Celorepublikový dobrovolnický portál ChciPomoct.cz, který byl zprovozněn v reakci na současný světový stav pandemie nemoci Covid-19, zaznamenává, třídí a propojuje dobrovolníky s žádostmi o pomoc. Propojení kontrolují proškolení operátoři, aby se na žádný požadavek nezapomnělo. Co všechno dobrovolníci nabízej lze zjistit zde: chcipomoct.cz/jak-pomahame.html. Nabídka je široká: kamarád na telefonu/videohovoru (pravidelný telefonický kontakt), ochranné pomůcky, dezinfekční gel, doučování a hlídání dětí, nákupy, venčení domácích mazlíčků, dezinfekci prostor ozónem, metodická pomoc, odborné poradenství, personální obsazení…