NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Novým předsedou České biskupské konference byl zvolen arcibiskup Jan Graubner

By Publikováno 28. 4. 2020 2 května, 2020 Aktuality

Čeští a moravští biskupové se setkali v úterý 28. dubna 2020 na 122. plenárním zasedání ČBK v Olomouci, které trvá pouze jeden den, a to při zachování všech opatření nařízených Vládou ČR pro zamezení šíření Covid-19.

Jednání se účastní také apoštolský nuncius v ČR Charles D. Balvo. Jak bývá zvykem, předseda ČBK, kardinál Dominik Duka přítomné informoval o dění ve společnosti a v církvi v době koronovirové pandemie, dnes naposledy ze své pozice předsedy biskupské konference.

Hlavním bodem jednání plenárního zasedání byla totiž volba nového vedení České biskupské konference: Novým předsedou byl zvolen arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner. Za místopředsedu členové ČBK zvolili královéhradeckého biskupa Jana Vokála. Novými členy stálé rady ČBK byli zvoleni litoměřický biskup Jan Baxant a ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David.

Jednání bude pokračovat i odpoledne volbou nového obsazení komisí a rad a biskupové se budou věnovat ekonomickým záležitostem a podnětům vzešlých z komisí a pracovních skupin.

Zdroj: www.cirkev.cz