NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Podělte se o své dobré skutky, mohou inspirovat ostatní, vybízí arcibiskup Graubner

By Publikováno 14. 4. 2020 23 června, 2022 Aktuality, Arcibiskup, Články – Graubner

Někdo rozdává roušky, jiný nakupuje starým sousedům, někteří se společně modlí a zase další cvičí v rodinách s malými dětmi, které teď nejsou ve škole, vyšší míru trpělivosti a odpuštění. Podělte se s druhými o tyto skutky lásky, vybízí nyní arcibiskup Jan Graubner a ke sdílení těchto zpráv nabízí diecézní web.

To, že ke skutkům lásky mají nyní lidé uzavření kvůli epidemii ve svých domovech vhodné prostředí, zmínil olomoucký arcibiskup ve svém kázání při velikonoční vigilii. A k věřícím se také hned obrátil i s prosbou: „Pošlete mi zprávy nebo minutová videa se svědectvím svých skutků lásky, která našla cestu, jak druhým pomoci, jak povzbudit a zahnat strach, jak tvořit hezkou rodinu i v náročné situaci, jak přes všechnu slabost je možné být dnes lepší než včera,“ vyzval. Nejde podle něj o to se chlubit, ale svými dobrými zkušenostmi inspirovat druhé.

Svá svědectví o snahách žít intenzivněji podle evangelia mohou lidé zasílat na e-mail svedectvi@ado.cz. Poslané texty nebo krátké videovzkazy budou posléze zveřejňovány na webových stránkách www.ado.cz.

Články