NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Zasvěcení a požehnání u olomouckých sloupů

By Publikováno 8. 4. 2020 9 dubna, 2020 Aktuality, Fotogalerie, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Fotogalerie Kalendář hlavní strana
Olomouc Mapa

V čase šíření nákazy pandemie koronaviru a uzavření chrámů k veřejnému slavení svátostí s Božím lidem si vyprošujeme odvrácení pohromy nákazy: k záchraně těla a života i za pokání a obrácení k Bohu k záchraně duše a života věčného.

Církev a věřící v čase epidemii konali modlitby, procesí za Boží pomoc a ochranu Panny Marie a za odvrácení morové nákazy a ochranu vystavěli děkovné morové sloupy. V návaznosti na tradici modliteb za odvrácení epidemií uskuteční kněz soukromě – bez účasti lidu – ve středu 8. dubna 2020 v 16.30–17.00 na Dolním nám v Olomouci modlitby u mariánského sloupu a zasvěcení města Panně Marii, pak následuje průvod a žehnání s Nejsvětější Svátostí a modlitby u morového sloupu Nejsvětější Trojice za ochranu města a lidu před nákazou a vším zlem.

Vzhledem k zákazu shromažďování víc jak dvou osob nemohou být osoby ve větším počtu a blízko sebe je možné se v tom čase připojit modlitbami z příručky Duchovní setkání u mariánských sloupů v ČR. Akci pořádá Hnutí obnovy duchovních tradic s předsedou P. Jiřím Koníčkem.

Fotografie z pobožnosti