NAVRCHOLU.cz

Připojte se ke mši svaté se svěcením olejů – v přímém přenosu z olomoucké katedrály

By Publikováno 3. 4. 2020 9 dubna, 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Aktuality Kalendář hlavní strana
Olomouc – katedrála Map

Ke společnému prožití mše svaté se svěcením olejů – byť pouze prostřednictvím přímého přenosu přes internet – zve všechny věřící olomoucké arcidiecéze a zejména kněze arcibiskup Jan Graubner. Takzvaná „missa chrismatis“ začíná v olomoucké katedrále na Zelený čtvrtek 9. dubna 2020 v 8.30.

V souladu s pokyny, které pro celou ČR vypracovala liturgická komise České biskupské konference na základě vatikánských dokumentů a které jsou reakcí na celosvětový boj s šířením nákazy koronavirem, bude olomoucký arcibiskup tuto mši svatou celebrovat bez účasti veřejnosti, jen s nejnutnější asistencí. Lidé ji nicméně mohou sledovat alespoň on-line: na YouTube kanálu „Arcibiskupství olomoucké“.

V katedrále sv. Václava bude arcibiskup Graubner slavit i další bohoslužby Svatého týdne – ty už ovšem bez možnosti přímého přenosu a pochopitelně také bez účasti lidu. Věřící se k oslavě v hlavním chrámu své diecéze mohou v daný čas připojit alespoň v modlitbách. Na Květnou neděli začíná mše svatá v 10.00, připomínka poslední večeře Páně na Zelený čtvrtek se koná od 18.00, velkopáteční obřady začínají v 15.00 a velikonoční vigilie ve 21.00. Mši svatou o neděli Zmrtvýchvstání Páně bude arcibiskup Graubner slavit od 10.00.

(ilustrační snímek: missa chrismatis v r. 2019, foto Pavel Langer / Člověk a Víra)