NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Paschalia Olomucensia pokračuje, lidé budou z Bible číst výjimečně on-line

By Publikováno 1. 4. 2020 10 dubna, 2020 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Tisková zpráva
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Tisková zpráva

I přes aktuální situaci Olomoučané (a nejen oni) o tradiční projekt Čtení z Bible v průběhu 24 hodin nepřijdou. Organizátoři festivalu Paschalia Olomucensia sice zrušili konání na olomoucké radnici, připravili ale on-line verzi. Výjimečné čtení letos začne ve čtvrtek 9. dubna v 17.00 a skončí v pátek 10. dubna ve stejnou hodinu.

„Čas, který právě prožíváme, je v celém křesťanském světě časem postní doby, dnes ale také časem, který je poznamenán úzkostí, nejistotou a obavami. Za tím vším stojí virová nákaza Covid-19. S ohledem na opatření, která byla v této souvislosti v posledních dvou týdnech vydána, se zdálo, že nebudeme moci v letošním roce Čtení Bible 24 hodin v Olomouci realizovat. Jsme si ale vědomi toho, že právě letos je toto čtení důležité, snad více než kdy jindy. Pro naše město, kraj i každého, kdo v něm žije. A proto jsme hledali i jiné cesty k realizaci. Tou cestou je Čtení Bible 24 hodin on-line,“ vysvětluje za organizátory Josef Kořenek.

Jak se do on-line čtení zapojit?

V první je řadě je třeba registrovat se na webu www.paschaliaolomucensia.cz/cteni-bible, vybrat si čas a úryvek. Poté se můžete pustit do čtení a svůj přednes natočit ve formátu audio nebo video. Nakonec ho nahrajete na odkaz, který vám přijde při registraci do e-mailu.

Více na www.paschaliaolomucensia.cz a na Facebooku. V případě konkrétních dotazů ke „Čtení z Bible v průběhu 24 hodin“ kontaktujte koordinátorku projektu: Marcela Anežka  Kořenková, e-mail: korenkovam@email.cz, tel.: 733 522 339.