NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Biskup Karel Herbst je v nemocnici, jeho stav je stabilizovaný

By Publikováno 29. 3. 2020 Aktuality

V sobotu 28. března 2020 bylo u pražského pomocného biskupa Karla Herbsta potvrzeno onemocnění COVID 19. Byl převezen do pražské střešovické nemocnice na jednotku intenzivní péče. Jeho stav je vážný. Modleme se za jeho uzdravení.

V pátek 27. března byl hospitalizován v nemocnici pod Petřínem na JIP emeritní pomocný biskup pražský Karel Herbst. Nejprve mu byl diagnostikován plicní nález a problémy se srdcem. V sobotu večer pak byl potvrzen pozitivní test na onemocnění Covid-19 a byl převezen do Ústřední vojenské nemocnice. Pracovníci arcibiskupství, kteří s ním byli v posledních dnech v pracovním kontaktu, včetně kardinála Dominika Duky, nastoupili do karantény a dodržují veškerá hygienická opatření. Všichni se cítí zdravě.

(Aktualizováno 29. 3.) V neděli se stav biskupa Herbsta stabilizoval. Pražské arcibiskupství vyjadřuje poděkování zdravotnickému personálu střešovické nemocnice, který v tyto dny pracuje s velkým nasazením nejen pro záchranu otce biskupa, ale i všech ostatních nemocných pacientů. Rovněž děkuje všem za jejich modlitby.

Zdroj: www.apha.cz