NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nákupy pro seniory, finanční sbírka, dobrovolnictví. Charita Olomouc je připravena poskytnout pomoc potřebným

By Publikováno 20. 3. 2020 Aktuality, Charita

Charita Olomouc reaguje na situaci v důsledku potřebných opatření proti šíření koronaviru: všem seniorům od 70 let výše, kteří nemají v dosahu své blízké, nabízí službu nakupování potravin, a drogistického zboží. Pro jedince a rodiny na Olomoucku ocitající se v ekonomické nouzi vyhlašuje finanční sbírku Darem proti koronaviru. Charita zároveň uvítá další zájemce dobrovolníky, kteří jsou ochotni nabídnout svoji pomoc při šití roušek, rozvozu nákupu seniorům či vypomoci v přímé péči ve službách.

Služba nákupu a rozvozu potravin a drogerie pro seniory je dostupná na území města Olomouce a v městských částech a lze ji využít od pondělí do soboty. Poskytovaná služba je zdarma, zájemci platí pouze za úhradu nákupu. Každý potřebný senior může nákup čerpat 2x za týden. Charita je schopna denně zásobit stovky klientů, od pondělí chystá zajištění vyzvedávání receptů a léků.

„Je milé, že se našlo tolik dobrovolníků, kteří se nebojí nabídnout svoji pomoc a stejně tak nás těší, že je tolik lidí, kteří se nebojí si o pomoc říct,“ uvedl ředitel Charity Olomouc Petr Prinz. O nákup je možné požádat telefonicky na číslech: 731 631 967, 604 226 834 a 604 293 003 nebo prostřednictvím e-mailu: nakupy@olomouc.charita.cz. (Více informací zde.)

V důsledku nutných opatření spojených s šířením onemocnění COVID-19 vyhlašuje Charita Olomouc finanční sbírku Darem proti koronaviru na pomoc lidem v nouzi. Sbírka má za cíl finančně podpořit ty, kteří se z důvodu nutných opatření ocitli v ekonomické krizi. Jedná se o jedince, kteří jsou odkázaní pouze sami na sebe, i celé rodiny s dětmi. Přispět je možné na Darujme.cz nebo na konto 115-1405220217/0100, variabilní symbol 1701.

Charita rovněž vítá každého, kdo by byl ochoten v těchto nelehkých dnech nabídnout dobrovolnickou činnost. Dobrovolníci se mohou přihlašovat prostřednictvím formuláře http://bit.ly/koronavirus_pomoc.

Charita se obrací na veřejnost a prosí o roušky! „V našich sociálních a zdravotních službách máme stále nedostatek roušek pro naše klienty a zaměstnance. Budeme vděčni jak za zajištění materiálu pro šití roušek, tak za pomoc při jejich ušití roušek,“ sdělila koordinátorka Kateřina Steinerová. Roušky Charita využije pro zaměstnance v sociálních službách, v rámci péče o seniory a lidi bez domova.

Charita se snaží pokrýt všechny oblasti, kde by její pomoc byla prospěšná. „I když sami cítíme obrovská omezení a výpadky, o to více chceme nabrat síly, abychom na Olomoucku obstáli a pomohli těm, kteří se ocitají v nouzi. Chceme být připraveni poskytnout potřebným v okamžiku krize rychlou pomoc jak materiální, tak finanční,“ přiblížil Petr Prinz, ředitel Charity Olomouc.

Eva Štefková, Charita Olomouc