NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Pro ministranty se chystají tábory, poutě i turnaj ve florbalu

By Publikováno 9. 3. 2020 Aktuality, Ministranti

Arcidiecézní ministrantská rada vydala leták s přehledem akcí, které chystá pro letošní rok. Vedle několika bohoslužeb v katedrále nebo národní pouti na Velehradě ho tvoří také táborové pobyty, sportovní utkání i celoroční hra.

Ta probíhá pod názvem „Ministrant – rytíř Kristův“ až do 7. září a materiály k ní si lze stáhnout na webu www.ministranti.info.

Ministranti jsou během roku zváni na několik akcí do olomoucké katedrály: Missu chrismatis ve čtvrtek 9. dubna od 9.30, diecézní pouť ke sv. Janu Sarkandrovi v sobotu 9. května od 10.00, kněžské svěcení v sobotu 27. června od 9.30, svěcení jáhnů v sobotu 11. července od 9.30 a svatováclavskou pouť v pondělí 28. září od 10.00. Po poslední z nich pak bude následovat ministrantský florbalový turnaj „Svatováclavský pohár“, k účasti na něj je třeba se přihlásit do 23. září.

Jedním z vrcholů roku bude pro ministranty také jejich pouť, uskuteční se v sobotu 5. září v olomoucké katedrále a mše svatá začíná v 10.00.

V létě pak mohou ministranti vyrazit i na jeden ze dvou táborů: ministrantský tábor na Arše v Rajnochovicích probíhá v turnusech od 16. července do 29. srpna, od 20. do 23. července se pak koná ministrantský putovní tábor do Jeníkova u Hlinska.

Veškeré podrobnosti lze najít na webu www.ministranti.info.