NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Studenti Cyrilometodějského gymnázia vstoupili do postní doby

By Publikováno 5. 3. 2020 Aktuality, Školy

Mší svatou na Popeleční středu vstoupilo Cyrilometodějské gymnázium, základní škola a mateřská škola v Prostějově do doby postní, která má být vodou očistnou z pramene Písma svatého a dobou, kdy se více zamýšlíme nad svým duchovním životem. K tomu chce naše škola také přispět, a proto jako každý rok připravila pro žáky i zaměstnance několik nabídek.

Celoročně vždy v pondělí začínáme setkáním u hlavního vchodu školy a krátkou modlitbou, písní a četbou evangelia nebo nějakého příběhu, a tak začínáme týden. Nyní jsou tyto chvilky tematicky zaměřeny právě na dobu postní. Při pravidelných školních mších (ve středu pro gymnázium a ve čtvrtek pro základní školu) zase místo homilie v tichosti rozjímáme jednotlivé úryvky z evangelia, v pátek o velké přestávce se modlíme křížovou cestu. Doba postní rozjíždí také šňůru duchovních obnov jednotlivých tříd.

Už nyní vás zveme na společnou modlitbu Křížové cesty pro žáky, zaměstnance, rodiče i veřejnost v neděli 5. dubna 2020 od 15.00 v kostele Povýšení sv. Kříže v Prostějově.

(cmg)