NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Časopis Rodinný život vychází již 30 let, první číslo jubilejního ročníku se zaměří na „Život s nevěřícím partnerem“

By Publikováno 5. 2. 2020 Aktuality, Média

V letošním roce oslavíme 30. výročí vzniku olomouckého Centra pro rodinný život (CPRŽ) a také si připomínáme 30 let od vytištění nultého čísla časopisu Rodinný život. Ten nejdříve vycházel jako zpravodaj CPRŽ. Zájemcům doporučujeme objednat si celý jubilejní ročník časopisu: najdete v něm spoustu zajímavostí z historie i aktuálního dění.

Rodinný život 1/2020 (Život s nevěřícím partnerem)

Co obnáší pro věřícího křesťana soužití s nevěřícím partnerem? Jaké výzvy vnáší do každodenního manželského a rodinného života? První letošní číslo Rodinného života s názvem „Život s nevěřícím partnerem“ si klade za cíl zprostředkovat čtenářům různé pohledy a zkušenosti manželských dvojic, které se na společnou cestu životem vydaly i přes tento zásadní (leč nikoli nepřekonatelný) rozdíl.

Na co se můžete těšit:

  • Staré známé, přesto stále inspirující rubriky Pohledem církve (P. Karel Skočovský), Kázání na všední den (P. Karel Sklenář), pokračování souboru textů Manželství – cesta ke svatosti (MUDr. Jitka Krausová).
  • Otevřené a upřímné rozhovory o úskalích (a radostech) života s nevěřícím partnerem.
  • Hluboké zamyšlení na téma mladých lidí a jejich výchovy pro manželství z pohledu jedné z našich čtenářek (Okénko čtenářů).
  • Laskavé a vtipné fejetony Neděle ztraceného vejce (Luboš Nágl) a O víře nejen na papíře (Magdalena Strejčková).
  • Duchovní obohacení od anděla Cherubína (Anna Němcová) a Babiččiny teologie (Jitka Hosanna Štěpánková). O novou netradiční dávku inspirace se svými krátkými úvahami postará Karolína Zvoníčková (Pán Bůh z Instagramu).
  • Pozvánka na oslavu 30. výročí existence Centra pro rodinný život a časopisu Rodinný život, která se uskuteční 16. května 2020.

Na stránkách časopisu najdete chutné recepty – fazolové ragú detektiva Nicka Cartera, tipy na zajímavé knihy k tématu, a samozřejmě vyhodnocení her a soutěží z minulého čísla. Další nápady, plná znění článků, inspirativní texty a podněty pro Váš rodinný život hledejte na našich webových stránkách www.rodinnyzivot.eu. Předplatné jubilejního ročníku si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250) nebo e-mailem (rodinnyzivot@ado.cz).

Pavlína Nováková a Markéta Matlochová