NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

„Zakázané dotyky“: nová kniha se zabývá sebeukájením z pohledu katolické morálky

By Publikováno 31. 1. 2020 Aktuality

Ke čtenářům se v tyto dny dostává nová kniha P. Jana Poláka nazvaná „Zakázané dotyky“. Autor – kněz olomoucké arcidiecéze – v ní rozebírá téma masturbace.

„Žít v prostředí prostoupeném smyslností a uchovat si přitom čistý štít je pro současnou dospívající mládež z mnoha důvodů obtížnější než kdy předtím, a jednu z velkých překážek na cestě ke svobodnému a vyrovnanému lidství představuje i sebeukájení. V českém prostředí se přitom dosud nenachází systematičtější teologicko-pastorační studie o tomto fenoménu. Předkládané dílo chce proto tuto mezeru aspoň částečně zaplnit: usiluje o komplexní pohled z pozice vývojové psychologie, Písma svatého, tradice církve i obecných dějin. Zároveň se věnuje otázkám výchovy a lidské formace různých životních stavů,“ shrnuje obsah své knihy P. Polák a dodává: „Mým hlavním cílem a přáním je pomoci všem křesťanským čtenářům vytvořit si o dané záležitosti solidní úsudek a poskytnout jim užitečná doporučení pro opravdový život z víry.“

Knihu „Zakázané dotyky. Masturbace pohledem katolické morálky“ vydalo nakladatelství Pavel Mervart v Červeném Kostelci roku 2019 (ISBN 978-80-7465-400-8). Publikaci o 144 stranách lze zakoupit v knihkupectvích, anebo přímo v e-shopu nakladatele – zde dokonce za nižší cenu a bez poštovného.