NAVRCHOLU.cz

O ideálech a realitě s biskupem Václavem Malým

Aktuality Kalendář hlavní strana Přednášky
Zábřeh – Katolický dům Map

Jednou z výrazných postav listopadových dnů před třiceti lety byl také Václav Malý, současný pomocný biskup pražský. Zúčastnil se řady důležitých jednání a bezesporu se stal jednou z nezapomenutelných osobností tehdejších přelomových událostí. Zábřežská pobočka České křesťanské akademie a Komunitní centrum Postřelmovská 14 zvou na setkání s ním, uskuteční se v úterý 11. února 2020 od 17.00 v Katolickém domě v Zábřehu.

Budeme se moci nejen vrátit o třicet let zpět, ale hlavně přemýšlet o odkazu těchto dnů i o nenaplněných ideálech. Budeme klást otázky týkající se naší společnosti, budeme se zamýšlet nad tím jak a v čem jsme se za minulé období změnili. Máme a můžeme mít nějaké sny i v dnešní době? Jaké hodnoty zůstávají neměnné, když se tolik věcí proměňuje před našima očima? Jakou perspektivu může mít dnešní mladá generace?

Setkání s biskupem Malým bude mít dvě části – po přednášce pana biskupa následuje moderovaný rozhovor, v jehož části bude prostor i pro otázky z řad posluchačů. Nad setkáním přijal záštitu starosta města Zábřeh František John.