NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 20. do 26. ledna 2020

By Publikováno 20. 1. 2020 27 ledna, 2020 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

V Týdnu modliteb za jednotu křesťanů uslyšíte ve vysílání Proglasu speciální sérii Myšlenek na den. Těšit se můžete na krátká zamyšlení na téma „jednota křesťanů“ a „ekumenismus“. Poslouchejte od soboty 18. ledna do soboty 25. ledna v 5.27, 11.57 a v 17.55. Pozvání k mikrofonu přijaly osobnosti z různých křesťanských církví. Těšit se můžete třeba na úvahu pražského pomocného biskupa Václava Malého, ředitele Brněnské tiskové misie Jana Titěry, religionisty a teologa Pavla Hoška, husitské farářky Marie Viktorie Kopecké a dalších výrazných osobností křesťanského života u nás.

Na jednom z nejkrásnějších míst v Praze, poblíž Pražského hradu, s výhledem na Vltavu a její mosty, stojí takzvaná Kramářova vila. Pro svou ženu Naděždu ji nechal postavit Karel Kramář, první ministerský předseda nově vzniklé Československé republiky. Dnes je sídlem premiérů a hostí významné zahraniční návštěvy. Několikrát za rok se otevírá veřejnosti. S Anetou Krejčiříkovou z tiskového odboru vlády jejími bohatými interiéry prošla Marcela Kopecká. Tuto návštěvu vám v pondělí 20. ledna od 9.00 zprostředkuje pořad Vítejte, senioři!

Ve Čtení na pokračování uslyšíte v premiéře román moderátora Proglasu Radka Habáně Hádej, kdo se vrátil. Veselá a prostořeká Anežka, nadpozemsky krásná a slavná Gábina, životem zkoušený Jakub a plachý Staník, ze kterého se stane ten největší mluvka na světě – to jsou hrdinové romantického, komediálně laděného románu. Po patnácti letech se ze své strastiplné cesty za štěstím vrací domů Jakub Zachoval. Poklidný a ničím nerušený život jeho otce a sestry rázem vezme za své. Stejně tak sourozenců Sauerových, se kterými prožil dětství. Jakubův návrat ve všech vyvolá zašlé vzpomínky na mládí a ne tak docela ztracenou chuť společně zažít něco nového. Kniha vnikla na motivy podobenství o marnotratném synovi. Účinkují: Kateřina Rýznarová, Radek Habáň, Zdislava Začalová, Jiří Miroslav Valůšek, Jan Novotný, Mariana Ambrožová, Ondřej Krajtl a v roli vypravěče Igor Dostálek. Poslouchejte každý všední den od pondělí 20. ledna v 11.05 a ve 21.30.

Jaký dětský film v roce 2019 byl nejlepší? A který se naopak vůbec nepovedl? Redaktor Radek Habáň opět přichází s žebříčkem všech dětských filmů, které se v uplynulém roce objevily na plátnech kin. Od těch největších propadáků přes průměr a klasiku až po ty, které se podle Radka opravdu povedly. V úterý 21. ledna od 16.00 se můžete těšit i na filmovou hudbu.

Po třech letech rekonstrukce se slavnostně otevřela Státní opera. Jedním z nejkrásnějších operních domů v Evropě, který je trvalou součástí našeho kulturního dědictví se projdeme ve středu 22. ledna v 9.00 v pořadu Okolo stolu. Průvodkyní bude archivářka Národního divadla Marie Hradecká.

V pořadu Mezi slovy ve čtvrtek 23. ledna přivítá Kateřina Rózsová Irenu Sargánkovou. Doktorka přírodních věd svůj život úzce spojila s Hnutím fokoláre. Věnovala se redakční práci a několik let pracovala jako mluvčí České biskupské konference. Po smrti otce, o kterého dlouhodobě pečovala, se vydala pracovat do Afriky. Čtvrtým rokem žije v Keni, kde pracuje jako poradkyně pro komunikaci a studium. O každodenním životě v Keni, stejně jako o žité spiritualitě jednoty s ní budeme mluvit po 9.00.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.