NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Tříkrálové koledníky poveze po Olomouci 153 koní

By Publikováno 6. 1. 2020 9 ledna, 2020 Aktuality, Charita
Naplánovaná událost Aktuality Charita
Olomouc Mapa

Až do 14. ledna bude znít ve městech a obcích po celé České republice „My tři králové jdeme k vám, štěstí zdraví vinšujeme vám…“ Tisíce dobrovolníků, zejména dětí, v tyto dny obléká tříkrálové pláště, koruny nebo turbany a s pokladničkou Charity se vydávají do jednotlivých domácností, aby umožnili lidem udělat dobrý skutek.

Ke koledě se každý rok přidávají i pracovníci Arcidiecézní charity Olomouc (ACHO). V pondělí 6. ledna 2020 zamíří na úřady, do nemocnice či za studenty v Olomouci. Vykoledované peníze podpoří rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku a zázemí služeb pro lidi bez domova či starší nemocné. V pondělí se promění ve tři krále ředitel Arcidiecézní charity Olomouc Václav Keprt, prezident Charity Mons. Bohumír Vitásek a metodik v oblasti IT Vojtěch Krystek. Druhou skupinku sestaví Charita Olomouc, za kterou v tříkrálovém kostýmu popřeje všem navštíveným šťastný nový rok olomoucký primátor Miroslav Žbánek, biskup Josef Nuzík a ředitel Charity Olomouc Petr Prinz.

Obě skupinky zahájí koledu v půl deváté ráno společnou modlitbou v katedrále sv. Václava. Poté se cesty obou skupin rozdělí: zatímco králové Charity Olomouc se vydají na 3 koních v čele průvodu do centra Olomouce, krále ACHO doprovodí 150 koní. Skrývají se pod kapotou tříkrálové karavely, která koledníky dopraví na krajský úřad, k hasičům, policistům, vojákům, ale také do nemocnice nebo za studenty.

Příspěvky, které obě tříkrálové skupiny vykoledují, podpoří rozvoj domácí hospicové péče na Olomoucku. Částí výtěžku Charita Olomouc zafinancuje ještě úpravy azylového domu sv. Anežky pro starší nemocné lidi a také opravy a rozšíření hygienického zázemí pro lidi bez domova.

Tříkrálová koleda ACHO

9.00 Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje
9.30 Krajský úřad Olomouckého kraje
10.00 Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje
10.15 Fakultní nemocnice Olomouc (koleda na ředitelství i v areálu nemocnice)
11.00 (11.15) Krajské vojenské velitelství
11.45 CARITAS – Vyšší odborná škola sociální Olomouc

Tříkrálová koleda po olomouckých institucích

9.00 rektorát Univerzity Palackého
9.30 Cyrilometodějská teologická fakulta
10.00 Církevní MŠ Ovečka (setkání s dětmi venku)
10.30 Moravské divadlo Olomouc
11.00 magistrát
11.45 Knihovna města Olomouce
12.00 Arcibiskupství olomoucké
12.15 arcibiskupská kurie

S využitím zpráv na webu Arcidiecézní charity OlomoucCharity Olomouc