NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Přelom roku na Svatém Hostýně zpříjemní živý betlém a koncert

By Publikováno 5. 12. 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Svatý Hostýn Mapa

Přispět k požehnané oslavě svátků narození Boží lásky chce duchovní správa na Svatém Hostýně společně s Maticí svatohostýnskou. Rodiny s dětmi, mládež i všechny poutníky proto zve nejen k zimním procházkám na Svatý Hostýn a účasti na bohoslužbách, ale také na živý betlém a dva koncerty.

Při vánočním koncertu „V Betlémě se svítí“ vystoupí v sobotu 28. prosince 2019 od 15.30 cimbálová muzika Bukovinka, ženský sbor Jaderničky, děti z Malé Rusavy a Valašský soubor písní a tanců Rusava z Bystřice pod Hostýnem. Autobusová doprava po skončení koncertu je zajištěna.

Živý betlém v podání Souboru písní a tanců Javořina z Rožnova pod Radhoštěm se uskuteční v úterý 31. prosince 2019 po 12. hodině polední před poutní bazilikou (v případě extrémně nepříznivého počasí v bazilice). Dobrovolný příspěvek bude věnován Matici svatohostýnské.

A při novoročním koncertu ve středu 1. ledna 2020 od 13.40 vystoupí v bazilice Štěpán Rak.

„Všem příchozím i ubytovaným poutníkům a hostům chceme nabídnout radostné a požehnané prožití vánočních a novoročních svátků v areálu Svatého Hostýna,“ doplnil Mořic Jurečka, předseda Matice svatohostýnské.

Bohoslužby se na Svatém Hostýně budou o vánočních svátcích slavit podle pravidelného rozpisu. Navíc se uskuteční mše svatá na Štědrý den v 15.30, neslaví se ovšem půlnoční bohoslužba z Narození Páně. Noční mše svatá je naopak plánována na 31. prosince: přesně o půlnoci ji bude celebrovat biskup Josef Nuzík a předcházet jí bude ve 22.30 modlitba růžence, ve 23.00 adorace a ve 23.45 děkovné Te Deum a svátostné požehnání.