NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Neklidné týdny na církevní ZŠ ve Veselí

By Publikováno 25. 11. 2019 Aktuality, Školy

Do víru hlavního města, za exotickými šelmami i mezi příslušníky s obušky v rukou se během uplynulých týdnů podívali žáci Církevní základní školy ve Veselí nad Moravou.

Deváťáci na exkurzi v Praze

Ve dnech 24. až 25. října jeli žáci 9. ročníků do Prahy. Viděli významné památky hlavního města a získali mnoho poznatků z historie i současnosti. Navštívili Pražskou Loretu, Starou klenotnici a kostel Narození Páně, na Malé Straně kostel Pražského Jezulátka. Přes Kampu se dostali ke Karlovu mostu a poté na Staroměstské náměstí. Následující den věnovali prohlídce významných památek Židovského města.

Škola v přírodě

Škola v přírodě 4. ročníků se již tradičně uskutečnila ve středisku ekologické výchovy Jezírko, jednom ze středisek Lipky, zařízení pro environmentální vzdělávání. Program s názvem Co se děje v lese umožnil žákům vyzkoušet si roli vědců při botanickém i zoologickém bádání.

Exkurze do ZOO Hodonín

V rámci hodin přírodopisu a tématu Savci navštívili žáci 8.B ZOO Hodonín. Zvolili jsme téma Šelmy v ohrožení. Lektorka ZOO představila šelmy žijící na území České republiky od doby ledové do současnosti. Měli jsme možnost vidět krmení psa hřivnatého (potkani), rysa ostrovida (křepelky), tygrů ussurijských (ovce), lvů jihoafrických (ovce) a šimpanzů (ovoce).

Svatomartinský pochod

Dne 11. listopadu byl ve škole Bílý den a v pozdních odpoledních hodinách se uskutečnil pochod na počest svátku sv. Martina. Účastníci průvodu si svítili lampiony na cestě ze zámeckého parku do školní jídelny, kde žáci představili legendu o sv. Martinovi. Za organizaci pěkného svatomartinského setkání děkujeme členům žákovského parlamentu naší školy.

Oslavy sametové revoluce

V neděli 17. listopadu se v parku Petra Bezruče uskutečnila vzpomínková akce ke 30. výročí sametové revoluce, kde vystoupil náš školní sbor s písňovým pásmem. Při této příležitosti proběhlo vyhlášení výsledků literární soutěže „Když se řekne sametová revoluce“ organizované městskou komisí školství a mládeže. Naši školu úspěšně reprezentovali: Sára Varsamisová, Simona Mišurcová, Jiří Tillich, Josef Tillich, Martin Trčka, Tomáš Vrožina, Ema Galářová, Tereza Kolaciová a Karolína Všetulová.

K oslavám se připojila také naše škola, byl uspořádán Sametový den. Žáci 1. stupně si připomněli události v komiksu, vyráběli lapbook a společně se školním sborem si zazpívali píseň Jednou budem dál. Žáci na 2. stupni se prostřednictvím dokumentárních filmů, interaktivní hry a výstavy Střípky revoluce seznámili s nejdůležitějšími okamžiky 17. listopadu 1939 a 1989.