NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Advent v paláci nabídne koncert i prohlídky slavnostně vyzdobených sálů

By Publikováno 25. 11. 2019 15 prosince, 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Tisková zpráva
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana Tisková zpráva
Olomouc – Arcibiskupský palác Mapa

Prožít adventní sobotu ve slavnostně vyzdobených sálech nebo si vyslechnout koncert, který předvánočnímu času dodá duchovní rozměr – i tyto možnosti nabízí svým návštěvníkům Arcibiskupský palác v nadcházejících týdnech.

V adventní době mohou návštěvníci zakusit mimořádnou atmosféru slavnostně vyzdobených sálů Arcibiskupského paláce. Komentované prohlídky zde probíhají v sobotu 30. listopadu, 7. prosince a 14. prosince 2019 v době od 9.00 do 16.00. Kvůli omezené kapacitě doporučují pořadatelé včasnou rezervaci na tel. čísle 587 405 421 nebo prostřednictvím formuláře na webu www.arcibiskupskypalac.cz.

Sály biskupské rezidence se během adventu otevřou také při koncertu duchovní hudby, uskuteční se v neděli 8. prosince od 19.00 a zazní při něm díla P. J. Vejvanovského, J. A. Štěpána, F. A. Míči a dalších skladatelů. Vstupenky na něj lze zakoupit v podloubí radnice, podrobný program a další informace jsou na www.proarte21.cz.

V průběhu adventní doby probíhají v Arcibiskupském paláci také programy pro děti mateřských a základních škol. Děti se během nich seznamují s křesťanským pojetím Vánoc a vyrobí si dárek. „Snažíme se přiblížit vybraná témata formou přizpůsobenou věku a znalostem účastníků. Informace se střídají se samostatnou i skupinovou prací a tvořivými aktivitami,“ popisuje Lucie Kropáčková, která má organizaci programů na starosti.

Více na www.arcibiskupskypalac.cz