NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Setkání u studny ukáže Arcibiskupský palác

By Publikováno 25. 10. 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Olomouc – Arcibiskupský palác Mapa

Další Setkání u studny v pondělí 4. listopadu 2019 umožní komentovanou prohlídku Arcibiskupského paláce.

Jak už bylo řečeno v předešlém článku, místo konání Setkání u studny se přesunulo z Václavského náměstí, ze sakristie katedrály sv. Václava, na náměstí Biskupské – do prostor Arcibiskupského paláce. Proto listopadová Studna umožní návštěvníkům tohoto zastavení na konci všedního dne seznámit se s významnou olomouckou historickou budovou, ve které by se měly následující Studny konat.

Prosincová Studna v pondělí 2. prosince se pak bude věnovat historii arcibiskupství a naváže tak na prohlídku reprezentačních prostor paláce. Hostem bude absolvent historie a francouzské filologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a zároveň brigádnický průvodce Arcibiskupským palácem Ladislav Jakub. Svůj zápal pro historii dokáže předávat druhým, a pomáhá jim tak lépe se orientovat v historických souvislostech.

Únorové Setkání u studny proběhne v pondělí 3. února a pozvání na ně přijal olomoucký restaurátor Radomír Surma.

Přijměte tedy pozvání k listopadovému Setkání u studny, které nese název „Návštěva Arcibiskupského paláce“, a to v pondělí 4. listopadu od 17.30. Sraz návštěvníků Studny bude v přízemí na vrátnici paláce.

Za Centrum pro kulturu AO srdečně zve a na shledanou se těší hlavní organizátorka Martina Pavlíková (pavlikova.martina@ado.cz), www.kulturaslova.cz.