NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Plenární zasedání České biskupské konference se uskuteční na Svatém Hostýně

By Publikováno 21. 10. 2019 23 října, 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
od do
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Svatý Hostýn Mapa

Čeští a moravští biskupové i představitelé mužských a ženských řádů se sejdou na 120. plenárním zasedání, které se bude konat ve dnech 21.–23. října 2019 na Svatém Hostýně.

V rámci plenárního zasedání ČBK se biskupové českých a moravských diecézí a zástupci konferencí vyšších řeholních představených seznámí s informacemi o církvi ve společnosti či novinkami z řádů a řeholí (KVŘP). Jistě budou reagovat i na rozhodnutí Ústavního soudu, který 15. října zamítl zákon ohledně zdanění tzv. církevních náhrad. Celého plenárního zasedání se bude účastnit i apoštolský nuncius pro Českou republiku arcibiskup Charles D. Balvo.

Biskupové budou řešit ekonomické záležitosti týkající se organizací, které církev zřizuje nebo které spadají pod její gesci. Na programu bude mimo jiné schválení Kodexu Charity ČR či informace, na jaké účely půjde výtěžek se sbírky na Blízký Východ. Biskupové budou také hovořit o dohodě mezi ČBK a Ekumenickou radou církví ohledně duchovní služby u Policie ČR. Budou debatovat o možném zřízení katechetického institutu či o nabídce pro přípravu na manželství pro civilně sezdávané atd.

Na Svatý Hostýn přijede i velvyslanec ČR ve Vatikánu Václav Kolaja, se kterým by měli biskupové hovořit o stavu příprav na listopadovou národní pouť v Římě, která se koná u příležitosti 30 let od kanonizace sv. Anežky České.

Veřejnost se může s biskupy sejít na koncelebrované mši svaté v bazilice Nanebevzetí Panny Marie na Svatém Hostýně v úterý 22. října v 17.30. Hlavním celebrantem bude biskup František Radkovský, kazatelem biskup Pavel Posád.

Kontakt pro média: Monika Klimentová, klimentova@cirkev.cz, 731 625 984

Zdroj: www.cirkev.cz