NAVRCHOLU.cz

Nalaďte si Radio Proglas od 21. do 27. října 2019

By Publikováno 21. 10. 2019 27 října, 2019 Média

Přinášíme programové tipy z nabídky Radia Proglas v aktuálním týdnu.

Říká se, že všechno špatné je pro něco dobré. Během let zjistíme, že toto rčení se v našich životech často zrcadlí. Bůh skutečně dokáže věci, které v našich životech pokládáme za špatné a mnohdy očividně špatné jsou, v budoucnu využít k prospěchu našemu nebo našich blízkých. Pokud zapátráte v paměti, jistě i vy najdete mnoho takových příkladů. Máte-li chuť, můžete se o ně podělit s ostatními v Noční lince v pondělí 21. října od 22.30. Těší se na vás Klára Beránková.

Málo známé poutní místo Zlatnice leží na území farnosti Pecka v Podkrkonoší, mezi obcemi Borovnice a Vidochov. Vztahuje se k němu velmi zajímavá historie, ve které figurují rovněž dvě sošky Panny Marie. Místo je také zajímavé dvěma křížovými cestami, přičemž jedna z nich vlastně není křížovou cestou, ale zvláštní a neobvyklou cestou světla. V úterý 22. října od 20.15 v pořadu královehradeckého studia bude vyprávět paní Benešová, která je, stejně jako mnoho jejích předků, s místem úzce spjata.

Taky máte tolik rádi cirkus? Chcete být cirkusáky, ale nemáte nikoho, kdo by vám poradil, jak nespadnout z hrazdy? S Barvínkem se v úterý 22. října od 16.00 můžete vypravit do cirkusové manéže, kde se vzdušné akrobacii, chůzi po laně, ale taky třeba klaunským a kouzelnickým dovednostem učí děti i dospělí. Na návštěvě v brněnském cirkusu LeGrando zažijete určitě spoustu legrace!

Josef Pazderka je novinář a v současné době pracuje jako šéfredaktor zpravodajského portálu Aktuálně.cz. Po ukončení vysokoškolských studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy pracoval pro Člověka v tísni v Rusku a Africe. V roce 2003 dokončil rozvojová studia na Oxford Brookes University ve Velké Británii. Od roku 2005 začal pracovat v zahraniční redakci České televize. Nezapomenutelné jsou jeho reportáže, které přinášel z Ruska i Polska. Kde vidí Josef Pazderka největší výzvy pro současného novináře? Jaká je cena pravdy? Jak se bránit fake news? To prozradí v rozhovoru s Kateřinou Rózsovou ve čtvrtek 24. října od 9.00 v pořadu Mezi slovy.

Podle „hašlerek“, tedy písniček Karla Hašlera, byly pojmenovány tvrdé bylinkovo-mentolové bonbony. A to již za života tohoto českého písničkáře, kabaretiéra, divadelníka, skladatele a textaře. Od úmrtí Karla Hašlera v letošním roce uplyne 140 let. Týdeník Hrajte, kapely! přináší ve čtvrtek 24. října mimořádně již v 16.30 jeho portrét i oblíbené písničky, které zná téměř každý.

V neděli 27. října bude od 20.15 večer hostem pořadu Křesťan a svět P. Vojtěch Koukal, který zasvětil svůj život Komunitě blahoslavenství. Je zodpovědný za její život a fungování. A zároveň iniciuje řadu projektů, které vrací život do farností. Před asi devíti lety inicioval projekt evangelizačních farních buněk v České republice a před čtyřmi lety zahájil organizaci konferencí o evangelizaci. V posledních letech zintenzivnil formaci pro farní kněze, aby se stali aktivními členy církve vycházející podle výzvy papeže Františka. A pro zájemce kněze také vytvořil prostředí fraternity, kde mohou tito služebníci žít v komunitě a vzájemně se povzbuzovat.

Vysílání Radia Proglas je možné poslouchat on-line. Vysílací frekvence pro jednotlivé regiony a také mnoho zajímavých informací najdete na internetové adrese www.proglas.cz.