NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nominujte dobrovolníky na cenu Křesadlo 2019, vítězové se vydají do USA

By Publikováno 18. 10. 2019 Aktuality

Po roce opět přichází možnost ocenit dobrovolníky Olomouckého kraje cenou Křesadlo 2019. Její letošní předávání se v Arcibiskupském paláci uskuteční již podeváté, čas na nominace je do konce října.

Nominaci na „​cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci​“, provádí široká veřejnost z celého Olomouckého kraje. Na výběr je ze sedmi kategorií:

  1. sociální služby
  2. děti, mládež, volnočasové aktivity
  3. zdravotní oblast
  4. ekologické aktivity
  5. spolková činnost
  6. humanitární pomoc, rozvojové projekty
  7. dobrovolní hasiči

Víte-li o někom, jehož dobrovolnická činnost by si zasloužila ocenění v některé ze jmenovaných oblastí, neváhejte navštívit webové stránky www.kresadlo-ok.cz​, kde je jsou podrobné informace a nominační formulář ke stažení. Nominace mohou být zasílány do 31. října. Nezávislá komise v průběhu listopadu rozhodne o osmi oceněných, slavnostní předávání cen Křesadlo 2019 proběhne během vánočního koncertu Báry Basikové v Arcibiskupském paláci v Olomouci 18. prosince.

Organizací udělováním ceny Křesadlo 2019 v Olomouckém kraji byla pověřena Maltézská pomoc, o. p. s., Centrum Olomouc ve spolupráci s Unií nestátních neziskových organizací Olomouckého kraje a společností Hestia – Centra pro dobrovolnictví, z. ú. Hlavním partnerem akce je Olomoucký kraj.

Vybraní ocenění poletí do USA

V rámci vyhlášení ceny Křesadlo 2019 předá Olomoucký kraj v letošním roce třem oceněným dobrovolníkům také cenu GOAL, která byla ustanovena na základě dohody s partnerským regionem GRADD v americkém státě Kentucky. Vybrané laureáty čeká týdenní cesta do USA hrazená oběma partnerskými regiony, kde se blíže seznámí s činností dobrovolnických organizací, které mají ve Spojených státech dlouhou tradici. Cena GOAL (GRADD Olomouc Region Area Link), která se vyhlašuje každé dva roky, je dalším příkladem spolupráce Olomouckého kraje a oblasti GRADD v Kentucky.

Zdroj: Maltézská pomoc Olomouc