NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

O víkendu se na Hostýně uskuteční tradiční Svatohubertská pouť

By Publikováno 17. 10. 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Svatý Hostýn Mapa

Sobota 19. října 2019 bude na Svatém Hostýně patřit mysliveckým tradicím. Již po jednadvacáté se zde uskuteční tradiční Svatohubertská pouť, která vyvrcholí slavnostní mší svatou, celebrovanou arcibiskupem Janem Graubnerem. Po celou dobu pouti bude připraven bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

„Ukázka práce koní, dravých ptáků, myslivečtí trubači, pásmo lesní pedagogiky, koncert Sboru svatého Huberta a spousta dalšího bude k vidění v průběhu sobotního dne. Avšak tou hlavní náplní bude slavnostní mše svatá na počest sv. Huberta, patrona všech myslivců a lesáků. V letošním roce opět zazní v bazilice tóny troubené Svatohubertské mše B-dur od Františka Macka v podání Trubačů OMS Přerov a pěveckého sboru Svatopluk z Uherského Hradiště,“ vysvětluje jeden z pořadatelů akce Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc.

„Celý program odstartuje v sobotu po deváté hodině dopoledne vystoupením Trubačů OMS Přerov a v 10.00 bude pokračovat průvodem k obrázku sv. Huberta. Na průvod naváže slavnostní mše svatá,“ dál popisuje Josef Dostál a dodává, že pouť bude hostit také mistra Evropy ve vábení jelenů, který své umění předvede široké veřejnosti. K vidění budou dále ukázky práce sokolníků a všichni přítomní se mohou těšit i na zajímavé ukázky práce tažných koní. Pro děti je připravený program z lesní pedagogiky – Putování za svatým Hubertem. (plakát akce)

„Svatohubertská pouť je největším mysliveckým svátkem, kde se schází jak příznivci této krásné tradice, tak i široká veřejnost, která se tak může o myslivosti dozvědět něco nového. Srdečně zveme děti i dospělé a věříme, že si každý v bohatém programu najde to své,“ uzavírá Josef Dostál ze společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc.