NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Děti z celé ČR uvažovaly při misijním kongresu v Kroměříži nad „velkou sílou malých skutků“

By Publikováno 7. 10. 2019 14 října, 2019 Aktuality, Fotogalerie

Více než tři stovky dětí se v sobotu 5. října 2019 zúčastnily v Kroměříži Celostátního misijního kongresu s mottem „Velká síla malých skutků…“. Jeho program tvořila mše svatá s arcibiskupem Janem Graubnerem nebo misijní hra.

„Začátek misií je rozdávat radost z Boha. Misionářem je každý z nás – pro ty, kdo jsou kolem nás. Třeba se s námi ani moc neznají, ale když vidí, že se umíme vyrovnat s problémy, nejsme ztrápení, ale umíme rozdávat radost, možná se budou ptát. A tehdy máme říct: Protože  jsem poznal Boha,“ zmínil olomoucký arcibiskup ve své homilii k malým misionářům.

Po lehkém občerstvení si děti prošly stanoviště v rámci „Velké misionářské hry“, dále měly možnost navštívit věž Arcibiskupského zámku a v odpoledním programu zájemci zhlédli krátké divadelní představení, po které následovala beseda o misiích.

Na samotný závěr celodenního programu, který provázel vytrvalý déšť, pak účastníci na památku kongresu vysadili břízu v Podzámecké zahradě. Záštitu nad celou akcí, která je součástí oslav Mimořádného misijního měsíce vyhlášeného papežem Františkem, převzala Církevní základní škola v Kroměříži ve spolupráci s institucemi města.

Kongresy jsou určeny zvláště dětem zapojeným do Papežského misijního díla dětí a jsou vyvrcholením jejich misijního úsilí. Je to příležitost pro vzájemné poznání, získání nápadů pro práci s dětmi a prožití radosti ze společně strávených chvil při hře a modlitbě.

Foto Bronislava Halbrštátová