NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Výtěžek z běžeckého závodu v Jeseníkách pomůže dětem se svalovou dystrofií

By Publikováno 3. 10. 2019 Aktuality, Hospodaření

Poslední zářijový víkend se na polesí Rejvíz ve správě společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. odehrál jeden ze závodů běžeckého seriálu Czech Ultra Trail Tour, kterého se účastnila více než stovka vytrvalostních běžců. Podstatnou část výtěžku z náročného závodu se rozhodli pořadatelé věnovat na spolek Parent project, který pomáhá dětem se svalovou dystrofií.

„Běžecký seriál Czech ultra  trail tour se skládá celkem ze tří závodů, které se v průběhu roku odehrávají v horských oblastech na různých místech České republiky. Jedná se o náročný terénní ultramaraton v překrásné krajině českých pohoří. Součástí každého závodu jsou ale i kratší a méně náročné trasy s délkou cca 15 a 30 km. Posledního závodu na Rejvízu v Jeseníkách se zúčastnilo celkem sto sedm běžců, z nichž všichni závod dokončili,“ popisuje organizátor sportovní akce Marek Navrátil a dodává, že celý běžecký seriál má také charitativní přesah.

„Rozhodli jsme se věnovat část výtěžku ze závodu spolku Parent project, který podporuje děti se svalovou dystrofií. V celém tom rozhodnutí hrála roli má osobní zkušenost, když jsem zjistil, že mým známým takto onemocnělo dítě,“ vysvětluje Marek Navrátil s tím, že i část výtěžku ze zbylých dvou závodů rovněž věnují na charitativní spolek. „Z jesenického závodu se nám podařilo vybrat více než šest tisíc korun a pevně věříme, že se při dalších závodech bude částka navyšovat,“ uzavírá organizátor Czech Ultra Trail Tour Marek Navrátil.

Myšlenku charitativního přesahu veřejných akcí podporuje i společnost Arcibiskupské lesy a statky Olomouc, která spravuje pozemky, na nichž závod proběhl.

„Od poloviny letošního roku jsme pro pořadatele zavedli novinku v možnosti úhrady pronájmu za pozemky. Organizátorům jsme nabídli, že dvě třetiny ze smluvené částky za pronájem mohou věnovat na charitativní účely dle jejich uvážení, zbylá třetina pokryje nutné náklady umožnění konání akce. V minulosti tak například organizátoři přispěli na opravu fary,“ doplňuje jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc Petr Skočdopole.

Zdroj: ALSOL.cz, foto Czech Ultra Trail Tour