NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Psychologové se budou modlit i diskutovat o duchovním životě

By Publikováno 3. 10. 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Moravská Třebová Mapa

Třetí pouť psychologů, psychiatrů a psychoterapeutů zavede v sobotu 19. října 2019 účastníky do Moravské Třebové – rodiště Magdy Arnoldové, která působila na řadě kanadských a amerických univerzit.

Program zahájí v 10.00 přednáška prof. Vladimíra Smékala na téma „Hledá Boha, kdo odkládá skutky temnoty“ o psychologii duchovního života. Poté v 11.15 P. Jindřich Kotvrda představí osobnost psycholožky Magdy Arnoldové a po obědě v místní restauraci pak následuje ve 14.30 poutní mše svatá ve farním kostele.

Magda Arnoldová, počátkem 20. století narozena a pokřtěna v Moravské Třebové, odešla do Kanady a USA, kde mohla rozvíjet svou v 16 letech objevenou touhu po studiu lidské psýché. Působila na četných kanadských a amerických univerzitách, kde vytvořila jednu z teorií emocí a rozvinula vlastní metodu vyhodnocení tématicko apercepčního testu (TAT). V USA také znovu konvertovala ke svým křesťanským kořenům a praktikovala víru mimo jiné i tak, že až do své smrti v roce 2002 roznášela Eucharistii nemocným.