NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Do misijního měsíce vstupuje arcibiskupství s novým webem

By Publikováno 27. 9. 2019 15 října, 2019 Aktuality, Tisková zpráva

Známé kategorie s nejčastěji vyhledávanými informacemi, ale také některé nové sekce nabízejí od dnešního dne nové webové stránky Arcibiskupství olomouckého.

Web, který byl na adrese www.ado.cz spuštěn v předvečer slavnosti hlavního patrona arcidiecéze sv. Václava, má přispět ke snazší orientaci v životě katolické církve a nabídnout odpovědi na nejčastější otázky. „Oproti starým stránkám se ovšem bude snažit přicházet nejen s informacemi, ale nabízí také prostor k zamyšlení a čerstvé impulsy a inspirace ze skutečných příběhů naší doby,“ říká pomocný biskup Josef Nuzík, který na práci týmu připravujícího nový web dohlížel.

Tvůrci při jeho vzniku vycházeli ze stávajícího obsahu webové prezentace arcibiskupství, zároveň se je ovšem snažili skloubit se současnými trendy webového designu. „Zaměřili jsme se na to, aby stránky byly moderní, přehledné a hlavně uživatelsky přívětivé: ať už z pohledu administrace, kdy je nyní mnohem pohodlnější plnit a aktualizovat informace, ale hlavně z pohledu uživatele. Proto jsme přidali vyhledávání, katalog, který zobrazuje vždy aktuální informace, kontakty na všechny pracovníky a v neposlední řadě jsme web udělali responsivní, tj. optimalizovaný nejen pro mobilní zařízení,“ popisuje autor nových stránek Lukáš Pavelec.

Přednosti nové podoby katalogu vyzdvihuje také vedoucí IT oddělení na arcibiskupství Marek Soldán. „Na rozdíl od dřívějšího webu, který nabízel jen přehled farností se základními kontaktními údaji, lze na nových stránkách hledat také v seznamech obcí a osob zapojených do duchovní správy. Všechny údaje jsou přitom navzájem provázané odkazy a katalog jsme navíc propojili s aplikací bohosluzby.cirkev.cz pro rychlé zobrazení bohoslužeb v daném místě,“ říká.

Podle biskupa Nuzíka je příhodné, že nové stránky vycházejí na světlo právě nyní, před nadcházejícími oslavami Mimořádného misijního měsíce, který na letošní říjen vyhlásil papež František. „V duchu hesla tohoto měsíce, které zní ‚Pokřtění a poslaní‘, tak můžeme říct, že i tímto způsobem posíláme do světa malou a dobrou zprávu o Bohu, který se k nám chce přiblížit, aby nám v mnohém pomohl,“ uzavírá pomocný olomoucký biskup Nuzík.