NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nové číslo časopisu Rodinný život: Homosexualita

By Publikováno 23. 9. 2019 26 září, 2019 Aktuality, Média

Život před nás s oblibou staví různé překážky. Učíme se, jak se vyrovnat s tím, co od nás očekává naše okolí – rodina, přátelé, farnost, církev. Ti šťastnější z nás časem získají další, vyšší formu životní moudrosti: jak zvládnout očekávání a nároky, které máme sami vůči sobě. Aktuální číslo časopisu Rodinný život má co říct k oběma tématům, tentokrát optikou lidí, kteří se často potýkají s velkým tlakem na obou stranách „barikády“.

„Mami, tati, já jsem gay!“ Krátká věta, která mění životy – tomu, kdo ji vyslovil, stejně jako osloveným. PROČ? Jak se to mohlo stát?! Udělali jsme něco špatně? Co bude dál?!! Tyto a mnohé další otázky jsou přirozenou reakcí. Ne, nedokážeme Vám je všechny zodpovědět, ale můžeme Vám zprostředkovat zkušenosti těch, kterých se téma homosexuality v církvi a ve světě přímo dotýká. Za jejich otevřenost a odvahu jim patří náš velký dík.

Co v tomto čísle najdete? Upřímné rozhovory o tom, jaké to je být věřící homosexuál, pohled církve na otázku homosexuality (P. Karel Skočovský), rozhovor o pastoraci lidí s homosexuální orientací (P. Lukáš Engelmann), shrnutí problematiky z pohledu sexuologa (Slavoj Brichcín) i svědectví rodin (rubrika Téma a Okénko čtenářů).

Nechybí ani další texty z tradičních rubrik, recept, tipy na zajímavé knihy k tématu a samozřejmě vyhodnocení her a soutěží z minulého čísla. Svou činnost vám představí Centrum pro rodinu Hradec Králové. Další odkazy a inspirativní texty pro Váš rodinný život najdete na našich webových stránkách www.rodinnyzivot.eu.

Ukázkové číslo i předplatné si můžete objednat poštou (Centrum pro rodinný život, Biskupské nám. 2, 779 00 Olomouc), telefonicky (587 405 250/253) nebo e-mailem (rodinnyzivot@ado.cz). Na požádání pošleme ukázkové číslo časopisu i elektronicky.