NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

V Kroměříži se děti z celé ČR sejdou při misijním kongresu

By Publikováno 13. 9. 2019 14 října, 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Kroměříž Mapa

Mše svatá s arcibiskupem Janem Graubnerem, program v kroměřížských památkách zapsaných na seznam světového dědictví UNESCO i velká misijní hra tvoří náplň programu sedmého celostátního Misijního kongresu dětí, který se uskuteční v sobotu 5. října 2019 v Kroměříži.

Misijní kongres dětí, který se koná s mottem „Velká síla malých skutků…“, je součástí přípravy na Mimořádný misijní měsíc říjen, který vyhlásil papež František. Zahájí ho v 9.00 registrace a pásmo písní v kostele Panny Marie, tamtéž pak v 10.00 začne mše svatá s arcibiskupem Janem Graubnerem.

Na 11.30 je plánováno pohoštění na farní zahradě a souběžně budou mít děti i jejich doprovod možnost prohlédnout si místní Arcibiskupský zámek a zahrady. Ve 12.30 začíná velká misionářská hra a také povídání o práci v misiích a misijní jarmark. V 15.30 pak je v plánu misijní scénka a rozeslání malých misionářů a celý program uzavře v 16.00 překvapení v Podzámecké zahradě.

Pro přihlášené zájemce je v pátek 4. října možnost přenocovat na Arcibiskupském gymnáziu (přihlášky na e-mailu kongres.pmd@gmail.com). Záštitu nad akcí převzala Církevní základní škola v Kroměříži ve spolupráci s institucemi města.

Zdroj: Papežská misijní díla v ČR