NAVRCHOLU.cz

Teologická fakulta otevírá kurz spirituality pro veřejnost

By Publikováno 2. 9. 2019 Září 26th, 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana, Přednášky
Aktuality Kalendář hlavní strana Přednášky
Olomouc – Cyrilometodějská teologická fakulta Map

Pro ne-teology z řad širší veřejnosti připravila Cyrilometodějská teologická fakulta UP v Olomouci další kurz nabízející orientaci v duchovním životě a spiritualitě současného světa. Každá z jeho dvou částí zahrnuje devět večerních setkání vždy v úterý od 17.35, první přednášky zazní v úterý 15. října 2019 v aule teologické fakulty.

Jak se zorientovat ve spiritualitě? Má pro současného člověka smysl modlitba? Jaké jsou kritické okamžiky duchovního života? Jaké bohatství přináší mistři duchovního života křesťanského Východu a Západu? Odpovědi na tyto a další otázky přináší nový cyklus přednášek, který pod názvem Večerní studium spirituality připravila Katedra pastorální a spirituální teologie formou celoživotního vzdělávání.

Přednášky, které povedou Luisa Karczubová a Michal Altrichter z pořádající katedry a také její vedoucí Pavel Ambros, nabídnou v podzimní části témata důležité faktory duchovního života, osobnosti křesťanské spirituality a spiritualita křesťanského Východu. S užitkem se mohou zúčastnit i ti, kdo nemají odborné teologické vzdělání, mají však zájem prohloubit nebo restartovat svůj duchovní život.

Podrobné informace najdou zájemci na stránkách katedry.