NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na Velehradě se budou učit „Podnikání podle Ducha“

By Publikováno 21. 8. 2019 26 září, 2019 Aktuality, Kalendář hlavní strana
Naplánovaná událost Aktuality Kalendář hlavní strana
Velehrad Mapa

Líbí se Bohu mé podnikání? Jsme užiteční? A kam vlastně směřujeme? Také na tyto otázky se bude snažit odpovědět konference „Podnikání podle Ducha“, která se uskuteční v sobotu 21. září 2019 na Velehradě.

„Nelhat, nekrást, nepodvádět. Stačí to pro dobrý život i bohulibý byznys? Poctivost nestačí. Potřebujeme Ducha svatého. Nejdřív, abychom poznali, kam si ukládáme své poklady. A potom, aby nás Ježíš s výzvou k následování neustále nezarmucoval,“ říkají pořadatelé druhého ročníku konference pro podnikající křesťany.

Mezi řečníky například manažer z Neratova Antonín Nekvinda, členové tradiční zemědělské rodiny Netíkových, manažer Google Belgium Ondrej Sočuvka, děkan olomoucké teologické fakulty Peter Tavel, OP nebo sestra Vojtěcha Zikešová z kongregace sester Neposkvrněného početí Panny Marie, která v Olomouci provozuje klášterní kavárnu. A stejně jako loni vystoupí na konferenci také biskup Josef Nuzík a promluví na téma „Církev, restituce a Duch svatý“.

Program vedle toho nabídne workshop psycholožky Denisy Zlevské „Jak hořet, ale nevyhořet“ nebo představení sociální služby pro matky samoživitelky „Na počátku“. A konference pamatuje také na děti: postarají se o ně zkušení pečovatelé, mimo jiné pro ně budou k dispozici velké skákací hrady.

Podrobnosti: www.krestanskypodnikatel.cz