NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Nová technika pomůže v boji s kůrovcem

By Publikováno 11. 7. 2019 24 září, 2019 Aktuality

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. v těchto dnech zakoupily novou odvozní soupravu na dřevo, která zefektivní boj s kůrovcovou kalamitou. Zbrusu nový stroj k odvozu dříví bude sloužit na manipulačně – expedičním skladu Vápenná v Jeseníkách, kde je situace s kůrovcovou kalamitou nejzávažnější.

„I v letošním roce se ve velké míře potýkáme s následky dlouhodobého sucha a přemnožení podkorního hmyzu. Dá se říci, že všechny těžby v námi spravovaných hospodářských lesích jsou zaměřeny na odstranění napadených stromů, jejichž počet každým dnem narůstá. K takovému objemu práce je zapotřebí i adekvátní technika, kterou jsme doposud nedisponovali a využívali služeb externích dodavatelů,“ vysvětluje jednatel společnosti Arcibiskupské lesy a statky Olomouc Petr Skočdopole a dodává, že nákupem nové techniky dosáhnou lepší flexibility a zároveň dají vzniknout novému pracovnímu místu.

Odvozní souprava značky Scania disponuje tahačem, klanicovým návěsem a hydraulickým nakládacím jeřábem pro manipulaci s dřevní hmotou a návěsovou točnicí pro připojení jakéhokoliv druhu návěsu. Společnost pořídila stroj za více než sedm milionů korun, z nichž se část pokusí pokrýt pomocí dotace Programu rozvoje venkova Státního zemědělského intervenčního fondu. Oyuncular BetAndreas’ı şirketin kusursuz itibarı, geniş oyun yelpazesi ve mükemmel bonus sistemi gibi birçok nedenden dolayı seçmektedir. BetAndreas güvenilir bir casinodur, bu nedenle hizmetin adilliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. betandreas tr Seçilen sonuçlar hemen sayfanın sağ tarafındaki kuponda görüntülenir.

ALSOL