NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Závěr maturit na Cyrilometodějském gymnáziu prožije se studenty i biskup Hrdlička

By Publikováno 25. 5. 2019 24 září, 2019 Aktuality, Školy

V pátek 31. května se při slavnostní mši svaté v 17.00 v chrámě Povýšení sv. Kříže v Prostějově rozloučí letošní absolventi Cyrilometodějského gymnázia, základní školy a mateřské školy v Prostějově se školou, která je uplynulých osm let připravovala na další profesní život. Mši bude celebrovat a maturitní vysvědčení předávat biskup Josef Hrdlička.

Pozvání na slavnost obdrželi také představitelé města a Olomouckého kraje i veřejnoprávních organizací. Několik studentů bude odměněno za výrazné studijní úspěchy, ale také za naplňování poslání církevní školy a práci pro třídu. Finanční odměny pro studenty věnovali dlouholetí příznivci a podporovatelé školy.

Mnohá ocenění mají i své specifické názvy, např. Cena zřizovatele školy za aktivní přístup k naplňování cílů školy, Cena maturitní komise za mimořádný výkon u maturitní zkoušky, Cena iniciátorů založení Cyrilometodějského gymnázia, manželů Švécarových, Cena školního kaplana, Cena Spolku přátel CMG nebo Cena dospělosti za příkladný přístup nejen ke studiu, ale i k životu, za zodpovědnost.

Letošní maturanti zvládli svou zkoušku dospělosti skvěle. Jedenadvacet z nich odmaturovalo s vyznamenáním, z toho devět na samé výborné. Máme z toho velkou radost a přejeme jim podobné úspěchy i v dalším studiu.

Mše svatá, předání vysvědčení a ocenění bývá zakončena slavnostním Te Deum a požehnáním. Po mši svaté bude následovat již tradiční Zahradní slavnost, kterou v prostorách Rajské zahrady při chrámu Povýšení sv. Kříže v Prostějově připravujeme pro maturanty, jejich rodiče a příbuzné, ale i pro ostatní rodiče, hosty a příznivce školy. Přicházejí i bývalí studenti, pro které je to příležitost setkat se učiteli i bývalými spolužáky a zavzpomínat na dobu studia na gymnáziu.

(cmg)