NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Čtvrtstoletí církevní školy v Kroměříži připomíná i jabloň na břehu Moravy

By Publikováno 13. 5. 2019 24 září, 2019 Aktuality

Žáci a zaměstnanci Církevní ZŠ v Kroměříži v pátek 17. května 2019 oslaví 25. výročí vzniku školy. Už od dubna přitom také toto výročí připomíná strom zasazený v místní Podzámecké zahradě.

Oslavy zahájí v pátek 17. května mše svatá v kostele Panny Marie, začíná v 10.00. Na odpoledne je v 15.00 v aule Arcibiskupského gymnázia plánováno setkání s duchovními, kteří ve škole působili, a od 16.00 tamtéž proběhne akademie školy. Během dne budou lidé moci navštívit školní budovu, prohlédnout si třídy a další prostory, setkat se s bývalými spolužáky nebo nahlédnou do školních kronik a k dispozici bude také občerstvení.

U příležitosti oslav čtvrtstoletí vzniku školy a také dvaceti let působení ředitelky Olgy Loučkové přitom pedagogové už v dubnu připravili také jeden dárek: sešli se v Podzámecké zahradě a ředitelce Loučkové věnovali okrasnou jabloň, kterou ona posléze zasadila u řeky Moravy. Strom pak požehnal kaplan svatomořické farnosti P. Jiří Orság.

„Tato jabloň je symbolem spoléhání se na Boha a odevzdání Bohu, odevzdání celého života a naděje v něj,“ shrnula Olga Loučková. Na konstrukci, která stromek chrání, pak připevnila cedulku s biblickým citátem: „Požehnaný, kdo spoléhá na Hospodina a jehož nadějí je Hospodin. Je jako strom zasazený u vody“ (Jer 17,7-8).

Helena Gřivová, CZŠ Kroměříž