NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Setkání ministrantů se zaměří na hlásání evangelia

By Publikováno 20. 4. 2019 24 září, 2019 Aktuality

Ministrantský den, který bohoslovci Arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci pořádají každý třetí rok pro ministranty olomoucké arcidiecéze, se uskuteční o státním svátku 1. května 2019.

Účastníci se mohou těšit na setkání s dalšími kluky a děvčaty sloužícími u oltáře, s bohoslovci i s biskupem. Součástí celodenní akce je mše svatá, velká zážitková hra i výborný oběd a samozřejmě také cena pro vítěze hry. Za téma byl letos zvolen biblický verš „Jděte do celého světa a hlásejte evangelium“ (Mk 16,15).

Akce je určena pouze pro ministranty a ministrantky olomoucké arcidiecéze ve věku 6 – 25 let s tím, že účastníci starší 16 let mají připraven zvláštní program. Do budovy semináře je třeba se dostavit nejpozději v 8.30, konec se předpokládá kolem 16. hodiny. Pontifikální mše svatá s arcibiskupem Graubnerem v kostele Panny Marie Sněžné začne v 10.00.

K účasti je třeba se přihlásit, a to nejpozději do 23. dubna. Přihlašují se přitom ne přímo jednotliví účastníci, ale vždy celá farnost. Pořadatelé zároveň ocení, když se jim nahlásí také ministranti starší 16 let jako dobrovolní pomocníci s programem. Další informace k účasti a přihlašování viz www.knezskyseminar.cz.