NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Olomoucký penzion Tõde se stal stavbou roku 2018

By Publikováno 27. 3. 2019 24 září, 2019 Aktuality

Olomoucký penzion Tõde, který je spravovaný Kongregací Sester Neposkvrněného Početí Panny Marie III. řádu sv. Františka z Assisi, vyhrál 25. března 2019 soutěž „Stavba roku 2018 olomouckého kraje“ v kategorii rekonstrukce měšťanského domu.

Penzion Tõde se nachází v klidné části historického centra Olomouce v Hrnčířské ulici a byl otevřen v roce 2018. Spravují ho sestry františkánky Neposkvrněného Početí Panny Marie, které daly penzionu jméno Tõde, což estonsky znamená „pravda“. Tento název tak odkazuje na spojitost se sousední klášterní kavárnou Õde, kde sestry nabízejí (nejen) estonské speciality, ale povzbuzují návštěvníky také k zamyšlení nad Pravdou.

Nový penzion má 13 jedno-třílůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením, s celkovou kapacitou 25 lůžek. V sále pro přednášky a konference najdete také malou společnou kuchyňku. Odpočinout si můžete i v přilehlé zahrádce na hradbách s výhledem do parku. Do ceny ubytování je zahrnuto WiFi, přístup do kaple s knihovnou sester a snídaně v sousední kavárně Õde. Více informací najdete na webu kongregace.

Zdroj: sr. Vojtěcha Zikešová, www.cirkev.cz