NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vychází druhý díl knihy o svatých manželích

By Publikováno 28. 11. 2018 24 září, 2019 Aktuality

Znáte svaté žijící v manželství z doby moderní: cestující vlakem, řešící život ve společnosti nevíry a naladění proti církvi? Četli jste Manželství – cesta svatosti se 110 medailony téměř současných manželů a kandidátů svatosti? Nyní vychází její pokračování, 44 medailonů manželů z období 1800 – 1950.

Na podzim 2017 a znovu letos na jaře vydalo Centrum pro rodinný život v Olomouci knihu o svatých manželích a kandidátech svatosti z 20. století. V tuto chvíli je zcela rozebráno i druhé vydání této knihy. Současně ale vychází její druhý díl, zahrnující 19. století a první polovinu 20. století. Kniha je pojata tak, že ji lze číst samostatně, nejen jako druhý díl.

Jsou zde zajímavé osobnosti z již moderní doby: francouzský generál bojující v Alžírsku; právník, zakladatel nočních adorací riskující život přechody fronty pro osvobození zajatců; černý kadeřník z New Yorku; blahoslavená matka rodiny, jejíž proces nechtěl biskup původně ani otevřít; učitel z Madagaskaru; lékaři, podnikatelé, ženy v domácnosti, židovští manželé se synem ze Slovenska a z naší vlasti žena s papežským vyznamenáním, dcera F. Palackého.

Objednávky vyřizuje Centrum pro rodinný život na e-mailu rodinnyzivot@arcibol.cz nebo na tel. 587 405 253.