NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na Wurmově ulici v Olomouci startuje nová prodejna Dobrodruhá

By Publikováno 18. 6. 2018 24 září, 2019 Aktuality

Charita Olomouc zve do nové netradiční prodejny se zajímavým sortimentem v originálně upravených prostorách bývalé kavárny Betreky na Wurmově 5. Nový charitní obchod zároveň vytvoří prostor pro pracovní rehabilitace lidí v nepříznivé sociální situaci. Prodejnu navrhla a v rámci sponzorského daru i vybavila globální společnost Eyelevel. Slavnostní otevření a požehnání prodejny se uskuteční v úterý 19. června 2018 v 16.00.

Projekt obchodu Dobrodruhá se zaměřuje na podporu životního prostředí a pomoc lidem ocitajícím se v nouzi prostřednictvím prodeje zboží z chráněných dílen, výrobků z recyklovaných materiálů a zboží z druhé ruky. Sortiment je tvořen vybranými kousky oblečení, módními doplňky, knihami, porcelánem, keramikou, dekoracemi, hračkami i materiálem pro výtvarné tvoření nejrůznějšího druhu. Realizaci obchodu převzala firma Eyelevel, která vybavuje prodejny pro nejzvučnější značky světa, mezi které patří například Nike, Adidas, Calvin Klein, Starbucks a další.

Hlavním kritériem obchůdku je kromě výdělečnosti vytvoření prostoru pro zapojení klientů služeb Charity Olomouc za účelem nácviku profesních dovedností spojených s činností obchodu v nově vzniklé sociálně terapeutické dílně pro lidi s duševním onemocněním. „Dobrodruhá neznamená jen nadšení pro krásné, kvalitní a originální věci s vlastním příběhem, ale především příležitost zapojit se do dobré věci a poskytnout tak lidem i věcem druhou šanci. To vše s ohledem na kvalitu a životní prostředí,“ přiblížila Barbora Cigánková, koordinátorka centra materiální pomoci Charity Olomouc.

V den slavnostního otevření se návštěvníci mohou těšit na módní přehlídku pod vedením Barbory Zuberové, hudební vystoupení skupiny Blue Apple a zároveň využít příležitosti prvního nákupu originálního sortimentu prodejny. Pomocný biskup a generální vikář Josef Nuzík požehná novému místu a všem, kdo budou v charitní prodejně pracovat nebo do ní přicházet.

Eyelevel je globální společností původem z České Republiky, která nyní spolupracuje s těmi nejzvučnějšími značkami světa, jako jsou Nike, Adidas, Vans, The North Face, Calvin Klein a další. Navrhuje, vyrábí a zařizuje značkové prodejny, ve kterých kombinuje skvělý design s moderními a unikátními technologiemi. Přední celosvětové značky svěřují realizaci svých konceptů společnosti Eyelevel a jejím lidem hlavně pro jejich schopnosti doručit výsledek nad rámec jejich očekávání. Na každém kontinentu najdete obchody navržené a vybavené českým Eyelevelem.

Eva Štefková, Charita Olomouc