NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Absolventi Arcibiskupského gymnázia převzali maturitní vysvědčení z rukou biskupa Nuzíka

By Publikováno 14. 6. 2018 24 září, 2019 Aktuality

V pondělí 4. června 2018 proběhlo ve Sněmovním sále kroměřížského zámku slavnostní předávání maturitních vysvědčení čerstvým absolventům Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Sešlo se zde celkem 101 studentů, kteří úspěšně složili maturitní zkoušku, 37 z nich dokonce s vyznamenáním.

V úvodu promluvil ředitel školy Jan Košárek, všechny shromážděné také pozdravil pomocný biskup olomoucký Josef Nuzík. Slavnostní atmosféru podpořilo vystoupení sboru AVE. Absolventi obdrželi svá maturitní vysvědčení z rukou svých třídních učitelů, kteří ve svém projevu zavzpomínali na prožitá školní léta a svým svěřencům také adresovali poděkování a podněty pro nastávající etapu jejich života.

V závěru slavnostního ceremoniálu se absolventi v zastoupení Václava Kubíčka rozloučili a poděkovali nejenom vedení školy, ale i všem učitelům, vychovatelům, školnímu kaplanovi otci Martinovi a jáhnu Jirkovi a dalším zaměstnancům školy. (celý proslov zde)

Po předání maturitního vysvědčení sloužil biskup Josef ve školní kapli P. Marie mši svatou za maturanty, jejich rodiče a blízké.

Poté vyšlo 23 absolventů s otcem Martinem, jáhnem Jirkou a dvěma vychovateli na pěší děkovnou pouť z Kroměříže na Svatý Hostýn. Podle slov absolventů byla pouť místy náročná a namáhavá, ale krásná, prožitá s vděčností za přijaté dary v průběhu studia.

Fotogalerie Ivy Bekárkové

(ag)