NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Křížovou cestu ulicemi Kroměříže připravili studenti Arcibiskupského gymnázia

By Publikováno 29. 3. 2018 24 září, 2019 Aktuality

V pondělí 26. března 2018 se skupina studentů Arcibiskupského gymnázia vydala na křížovou cestu od kostela sv. Jana Křtitele do ulic Kroměříže, aby se modlila za mír na celém světě a také za pokoj do vztahů mezi občany města Kroměříže.

Průvod téměř 200 účastníků vyšel od kostela sv. Jana Křtitele k jednotlivým zastavením, které pomocí živých obrazů ztvárnili studenti gymnázia. K hlubšímu prožití všechny zúčastněné vedly úryvky z Písma svatého za hudebního doprovodu scholy AG. Modlitbu uzavřelo poslední zastavení umístěné na vršku Barbořina.

„Na křížovou cestu, která byla obětována za mír na celém světě a také za pokoj do vztahů mezi všemi občany, se s námi vydalo množství lidí z Kroměříže. Věřím, že její prožití bylo přínosem pro každého zúčastněného, jak pro nás účinkující, tak i pro lidi, kteří se k nám připojili,“ zhodnotil Lukáš Juras ze třídy 2.B.

Samotné křížové cestě předcházela mše svatá v kostele sv. Jana Křtitele, při které poprvé přijaly svátost Eucharistie čtyři studentky gymnázia. Připravovaly se na tento okamžik již od začátku školního roku. V závěru mše svaté poděkovaly za duchovní vedení během přípravy a podporu všech blízkých a přátel.

(ag)

Fotogalerie (foto Iva Bekárková)