NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Na soutěži se setkali mladí znalci Bible

By Publikováno 26. 3. 2018 24 září, 2019 Aktuality, Mládež

Do kulturního domu ve Strážnici se v pátek 23. března 2018 sjelo 144 soutěžících ze všech koutů naší vlasti, aby si navzájem poměřili své znalosti týkající se nejznámější a nejrozšířenější knihy světa – Bible.

Nejprve všechny přivítal Petr Tomeček, ředitel ZŠ M. Kudeříkové, která je vyhlašovatelem této celostátní soutěže. Na úvod krátce promluvila také členka Rady města Strážnice pro kulturu Olga Floriánová, strážnický farář a rektor komunity piaristů P. Lukasz Karpiński, předseda České biblické společnosti Karel Fridrich a docent CMTF UP v Olomouci Petr Mareček.

Poté všichni soutěžící zamířili do přísálí, kde vypracovávali připravený test. Ten následně vyhodnotila porota složená z katechetů a pedagogů zapojených škol. Z každé ze čtyř věkových kategorií postoupilo šest nejlepších do veřejného finále, které se odehrálo v hlavním sále kulturního domu.

Soutěž Bible a my vznikla před 25 lety v hodonínském okrese, odsud se rozšířila do dalších 27 okresů České republiky. Školních kol se každoročně zúčastňuje okolo 6 tisíc soutěžících.