NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Vítězové výtvarné soutěže byli oceněni na Dni pro malé a velké krále

By Publikováno 21. 3. 2018 24 září, 2019 Aktuality

V sobotu 17. března 2018 na Dni pro malé a velké krále byly předány diplomy a ceny vítězům výtvarné soutěže, která byla určena žákům mateřských, základních a středních škol.

Velmi mile nás překvapil zájem o tuto soutěž, protože do soutěže bylo doručeno přes tisíc nádherných děl ze 47 škol a od dalších skupinek či jednotlivců. Jedna práce, od malé výtvarnice Editky, byla přesně v den uzávěrky doručena poštou až ze Španělska.

Jsme rádi, že učitelé výtvarné výchovy nabídli žákům naši soutěž a že je motivovali ke kreslení tří králů. Kašpara, Melichara a Baltazara ztvárnili malí i velcí „malíři“ různými technikami. Kromě kreseb a maleb to byly i koláže, vitráže, mozaiky a spousta dalších technik a jejich kombinací.

Zástupci Centra pro rodinný život a Charity Olomouc spolu s vedoucím Centra pro kulturu Martinem Kučerou neměli vůbec jednoduchý úkol. Vybrat z každé kategorie jen tři vítězné práce se nepodařilo, proto udělila odborná komise ještě další ceny – ceny publika, které pomáhali vybírat zaměstnanci kurie Arcibiskupství olomouckého. Vítězné a další vybrané práce si mohou žáci škol přijít do Velikonoc prohlédnout do galerie „U tří králů“ v křížové chodbě u dominikánů po předchozí domluvě.

Ceny do soutěže věnovala Charita, Centrum pro rodinný život, Arcibiskupství olomoucké a restaurace U Kristýna, kterým děkujeme za krásné dárky pro soutěžící. Jednou z cen byl také rodinný film Ferdinand, na který si mohli vítězové pozvat dva hosty, takže do kina je doprovázeli rodiče, sourozenci, babičky nebo i paní učitelky. Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili!

za organizátory Markéta Matlochová