NAVRCHOLU.cz
Skip to main content

Školáci se seznamovali s poselstvím Vánoc

By Publikováno 19. 12. 2017 24 září, 2019 Aktuality

Ve dnech 13 až 19. prosince 2017 se asi 650 žáků základních škol v Olomouci zúčastnilo vánočního programu, který už mnoho let pořádá farnost sv. Mořice ve spolupráci s Centrem pro školy, teologickým konviktem a řádem dominikánů. První týden programy probíhaly na faře u sv. Mořice, druhý týden potom v klášteře bratří dominikánů.

Děti se dozvěděly mnoho zajímavého nejenom o slavení Vánoc u nás i ve světě, ale také měli možnost podívat se prostřednictvím powerpointové prezentace na místa vánočního příběhu, jak vypadají dnes. Největší úspěch, tak jako každý rok, mělo divadlo, které bylo součástí programu.

Na faře u sv. Mořice to byl příběh o sv. Františkovi z Assisi v podání studentů teologického konviktu pod vedeném ředitele P. Alfréda Volného. Děti se zde dozvěděly něco o životě tohoto světce a také měly možnost účinkovat v závěrečné scéně divadla při tvorbě živého betléma.

Ve druhém týdnu v klášteře dominikánů pak studenti gymnázia řádu německých rytířů dětem předvedli, jak může vypadat hodina výuky ve škole před Vánocemi, kdy se paní učitelka rozhodne s dětmi nacvičit scénku o Třech králích. Na konci každého programu se děti podívaly do kostela a dozvěděly se něco o tradici betlémů.

Smyslem těchto už mnoho let opakovaných programů je představit dětem Ježíše jako skutečnou historickou postavu a především jako toho, který přišel na svět z lásky k lidem. Věříme, že právě toto si děti z návštěvy odnesly.

Helena Polcrová, Centrum pro školy